Nutitelefon Doro 8040 tuli Eestis müügile

Artiklid

Kommenteeri

Tele2 alustas teisipäevast, 21. novembrist vanemaealistele inimestele suunatud nutitelefoni Doro 8040 müüki. See on oluline täiendus seenioritele mõeldud telefonide valikus, kus seni on andnud tooni pigem nuputelefonid.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul tegi küsitlusfirma Norstat Tele2 tellimusel hiljuti uuringu, millest selgus, et 43% üle 65-aastastest inimestest eelistab oma sõprade ja lähedastega suhelda pigem interneti, mitte otsesuhtluse teel. „Näeme oma klientide seas, et vanemad inimesed tahavad osa saada nüüdisaja suhtlusviisidest, aga nad vajavad selleks pisut juhendamist ja tuge,“ ütles Seema. Ta lisas, et Doro uus mudel 8040 sobib neile, kes teevad esimesi samme nutimaailmas, ning see telefon on hea näide, kuidas teha üleminek nuputelefonilt nutikale võimalikult lihtsaks. 

Rootsi telefonitootja Doro kategooriajuht Jörgen Nilsson selgitab, et pea pooled eakatest vajavad nutitelefonide kasutamisel veidi suuremat tuge ja julgustust. „Doro uue nutitelefoni eesmärk on muuta inimeste igapäevasuhtlus pere ja sõpradega võimalikult muretuks.“ 

Doro 8040 on kohandatud kasutajaliidesega Android-telefon, millega saab hõlpsalt kasutada eri funktsioone, nagu piltide tegemine ja edastamine, muusika voogedastuse kuulamine ning teised rakendused. Rõhku on pandud lihtsusele, et kasutaja tunneks end rakenduste rägastikus kindlalt. Nilsson lisas, et seadme disain võtab arvesse vanemaealistele omast kuulmissagedust ning ekraan suudab kuvada ikoone ja käsklusi tavapärasest suuremana. Telefoni on mugav käes hoida ja see ei libise põrandale. 

Mugandatud kasutajaliides muudab telefoni kasutamise tava-Androidiga võrreldes tunduvalt lihtsamaks. Avaekraanil saab valida kolme tegevuse vahel: helistamine, vaatamine, saatmine. Vaatamine viib kasutaja kiirelt fotode juurde ja saatmisnupp võimaldab saata sõnumeid eelistatud rakenduse kaudu. Toetatud on nii Whatsapp, Messenger kui ka Google Hangout. Need, kes tunnevad end rakenduste kasutamisel kindlamalt, saavad valida ka traditsioonilisema kasutajaliidese. 

Sarnaselt teiste Doro telefonidega on ka nutitelefonil Doro 8040 spetsiaalne hädaabinupp, millele vajutades saab kiiresti ühendust oma lähedastega. Hädaabinupu vajutamisel annab telefon välja valju helisignaali, et tõmmata abi saamiseks lähedal olijate tähelepanu. 

Rootsi telefonitootja Doro lähtub tootearenduses just vanemaealiste inimeste vajadustest, et ka üle 65-aastased inimesed saaksid osa moodsast tehnoloogiast ja tänapäeva teenustest. 

Doro 8040 on müügil Tele2 esindustes ja e-poes hinnaga 249 eurot. 

Telefoni tehnilised andmed:

  • Platvorm: Android 7.1 (Nougat)
  • Ekraan: 5” ISP HD
  • Mälu: 16 GB
  • Aku: 2900 mAh
  • Kaamera: tagumine 8 megapikslit, esikaamera 2 megapikslit
  • Mälukaart: Micro-SD tugi
  • Wifi: jah
  • GPS: jah


Lisa kommentaar

Email again: